• Jaka piaskownica dla dzieci ?

Jaka piaskownica dla dziecka 

Z pewnością każdy kto trafił na naszą stronę zastanawia się jaką piaskownicę kupić dla swojego dziecka , czy ma być to piaskownica drewniana zamykana  czy może plastikowa ?  Zastanawiamy się również nad wielkością piaskownicy , jaka będzie prawidłowa dla naszego dziecka ? Czy ma być to piaskownica otwarta z zamykaną pokrywą ? Czy ma mieć daszek czy nie ? Na te i wszystkie inne pytania związane z wyborem piaskownicy odpowiemy w tym właśnie Blogu. 

Z punktu widzenia naszego dziecka piaskownica powinna być ogromna a wniej mnóstwo zabawek , punkt widzenia rodzica jest natomiast zupełnie inny. Ważne aby piaskownica była bezpieczna dla dziecka , trwała oraz żeby posłużyła na kilka sezonów. Czym się zatem kierować przy woborze odpowiedniej piaskownicy? Na pewno warto dokonać zakupu u sprawdzonego producenta piaskownic kierując się pozytywnymi opiniami Klientów w internecie czy choćby znajomych. Nie warto kupować piaskownicy przez kanały sprzedażowe które są dość popularne ostatnio w Polsce na których nie ma danych producenta czy firmy sprzedającej .

 

Piaskownice drewniane zamykane

Naszym zdaniem piaskownice drewniane zamykane wydają się najlepszym wyborem jeśli idzie o żywotność takiej piaskownicy oraz jej zabezpieczenie no i wygląd w ogrodzie. Bardzo ważnym czynnikiem przy zaupie takiego rodzaju piaskownicy jest impregnacja drewna gdyż to właśnie ona będzie decydowała o zywotności oraz jakości naszej piaskownicy. Impregnat do drewna naszej piaskownicy przede wszystkim powinien być bezpieczny dla naszzego dziecka oraz dobry jakościowo aby zabezpieczyć naszą piaskownicę przed szybkim jej zużyciem oraz uszkodzeniami. Istotnym plusem takich piaskownic jest również możliwość ich całkowitego zamknięcia i tym samym zabezpieczenia piasku przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz zwierzętami. Do piaskownicy drewnianej warto się zaopatrzyć w plandekę która będzie dodatkowo zabezpieczać naszą piaskownicę przed deszczem oraz geowłokninę na dno piaskownicy. 

Piaskownice drewniane z daszkiem

Koeljny dość słuszny wybór przy zakupie piaskownicy przede wszystkim z uwagi właśnie na daszek który ma na celu zabezpieczać nasze dziecko przed niekorzystnym promieniowaniem słonecznym . Są różne modele dostępne na rynku jeśli chodzi i ten rodzaj piaskownicy aczkolwiek najbardziej solidne to te drewniane z drewnianym daszkiem . Ważne aby konstrukcja była stabilna i wytrzymała bo idzie przecież o bezpieczeństwo naszego dziecka. Piaskownice drewniane z daszkiem również mogą być zamykane dzięki czemu nasz piasek będzie utrzymywał dłuższy czas świeżość oraz nie będą się dostawać do niego zwierzęta i niepożądane przedmioty czy zabrudzenia. Podczas upalnych dni piaskownica z daszkiem daje nam pewność iż nasza pociecha nie będzie miała poparzonej skóry od słońca . Tak jak w przypadku piaskownicy zamykanej warto tutaj wybrać solidnego producenta i dobrej jakości piaskownicę aby posłużyła nam na kilka sezonów.

Piaskownice Plastikowe 

Biorąc pod uwagę żywotność piaskownic to te plastikowe według nas posłużą nam najkrócej . Dlaczego ? a to ze względu na ich delikatność , grubość i niską wytrzymałość . Często Klienci decydując się na zakup tego rodzaju piaskownic narzekali właśnie na ich szybkie uszkodzenia lub na fakt iż bardzo szybko wyblakły . Wiadomo , możne trafić na wytrzymałą dobrą jakościowo piaskownicę plastikową ale na rynku obecnie trzeba za nią naprawdę dużo zapłacić co wydaje się już mniej opłacalne. Plusem tego rodzaju piaskownic jest na pewno ich waga gdyż można dowolnie je przenosić z miejsca na miejsce tym samym zmieniając miejsca zabawy naszego dziecka. 

Piaskownice kolorowe 

Przy wyborze tego rodzaju piaskownic warto zainteresować się jakiego rodzaju farbą piaskownica została pomalowana lub z jakiego tworzywa jest dana piaskownica oceniając w ten sposób jej jakość a co za tym idzie prawdopodobieństwo wyblaknięcia koloru. Z naszego punktu widzenia najlepeij dokonać zakupy piaskownicy z dobrej jakości drewna w stanie surowym i samemu pomalować ją bezpieczną i wybraną przez nas farbą a później tylkko dobrze ją zabezpieczać . W ten sposób będziemy mieli pewność i do jakości piaskownicy i wybranej farby.

 

 

piaskownicedladzieci1(1).jpg